Camerata Santa Cecilia Kolbudy
Kolbudy serwis informacyjny

Santacecilia Pręgowo 2017.Chór Gminy Kolbudy "Camerata Santa Cecilia" pod dyrekcją Tatiany Adamkowicz wystąpił z koncertami kolęd: 6 stycznia 2017r. w kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Gdańsku oraz 8 stycznia 2017r. w kościele p.w. Bożego Ciała w Pręgowie.| galeria zdjęć - Pręgowo >> | galeria zdjęć - Gdańsk >>
4 grudnia 2016r. Chór Gminy Kolbudy "Camerata Santa Cecilia"pod dyrekcją Tatiany Adamkowicz wystąpił z koncertem kolęd w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.
- - - - - - - - - - - - - - - - -
11 listopada 2016r. Chór Gminy Kolbudy wystąpił podczas mszy świętej w intencji Ojczyzny w kościele p.w.św. Floriana w Kolbudach.
- - - - - - - - - - - - - - - - -
22 października 2016r. Chór Gminy Kolbudy Camerata Santa Cecilia, pod dyrekcją Tatiany Adamkowicz, wystąpił podczas uroczystej mszy św. w intencji środowiska myśliwych i leśników. Eucharystii, która odprawiona została w Katedrze Oliwskiej przewodniczył biskup pomocniczy archidiecezji gdańskiej, Zbigniew Zieliński.
Chór Camerata Santa Cecilia podbija kolejne polskie miasta, promując przy tym w sposób szczególny Gminę Kolbudy.

W ramach tegorocznego wyjazdu koncertowego Chór Gminy Kolbudy Camerata Santa Cecilia, pod dyrekcją Tatiany Adamkowicz, zaprezentował się licznej publiczności w Krakowie, Wieliczce i Zakopanem. Wszystkie występy naszych chórzystów spotkały się z ciepłym przyjęciem.

Santacecilia na Południu Polski - sierpień 2016r.Pierwszy z koncertów (20.08) odbył się w kościele p. w. św. Franciszka z Asyżu w Wieliczce. Kolbudzki chór zaprezentował oprawę mszy św., na którą złożyły się jej części stałe (Canticorum Jubilo G. F. Haendla, Kyrie, Sanctus i Agnus Dei Stanisława Kwiatkowskiego oraz Fiat Pax Andrzeja Koszewskiego i Panis Angelicus Claudio Cascioliniego).

Chórzyści wystąpili również z koncertem pieśni Stanisława Moniuszki, który został bardzo gorąco przyjęty przez zgromadzonych w kościele słuchaczy. Wykonano m. in. Kuma i kumę, Dąbrowę, Kozaka, Chochlika, Złotą Rybkę, Wędrowną ptaszynę i Krakowiaka. Następnego dnia (21.08) chór zaprezentował się ponownie, wykonując oprawę mszy św. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewn ikach. W ramach tego występu usłyszeć można było m. in. Ave verum Edwarda Elgara i Laudate Dominum Mariana Sawy.

Oprócz dwóch wymienionych koncertów kolbudzki zespół zaśpiewał także w Sanktuarium Matki Boskiej w Zakopanem - Krzeptówkach, wykonując pieśni maryjne oraz w kaplicy św. Kingi w Wieliczce (m. in. Fiat Pax A. Koszewskiego i Gwiazdo morza głębokiego – kancjonały staniąteckie). W trakcie całego wyjazdu wolontariusze towarzyszący chórowi rozdawali wśród publiczności materiały promocyjne poświęcone działalności Gminy Kolbudy (foldery, ulotki, płyty). | galeria zdjęć >>
W dniach 19 - 23 sierpnia 2016r. chór "Camerata Santa Cecilia" promował gminę Kolbudy na południu Polski. Zespół wystąpił m.in. w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wielickiej (20 sierpnia) oraz w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach (21 sierpnia). Wyjazd chóru dofinansowano ze środków gminy Kolbudy. | Pobierz plakat >>

12 czerwca 2016r. Chór Gminy Kolbudy "Camerata Santa Cecilia" wystąpił na V Festiwalu Chórów i Zespołów Amatorskich im. św. Jana Pawła II w Sanktuarium Matki Bożej Trąbkowskiej w Trąbkach Wielkich.

Mundus Cantat Cecilia* Camerata Santa Cecilia w gronie laureatów Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego Mundus Cantat.
W dniach 18-21 maja 2016r. Chór Gminy Kolbudy z dyrygentką Tatianą Adamkowicz uczestniczył w Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym "Mundus Cantat".
Zespół wystąpił podczas koncertu inauguracyjnego oraz wziął udział w zmaganiach konkursowych. Jury, złożone ze światowej klasy chórmistrzów pod przewodnictwem Marcina Tomczaka, profesora Akademii Muzycznej w Gdańsku, przyznało kolbudzkiemu chórowi Srebrny Dyplom w kategorii Chórów Senioralnych. Jest to powtórzenie sukcesu Cameraty na sopockim festiwalu z 2007r. Chór Gminy Kolbudy otrzymał wtedy również Srebrny Dyplom.
Zobacz galerię zdjęć >>

18 maja b.r. "Camerata Santa Cecilia" zaśpiewała podczas koncertu inaugurującego Międzynarodowy Festiwal Chóralny Mundus Cantat w Sopocie. Koncert odbył się w sopockim kościele p.w."Gwiazda Morza" ul. Kościuszki19. W programieusłyszeć można było muzykę polską.

www.munduscantat.pl

Akademia Chórlana Seniora Bydgoszcz 2016W trzeci weekend lutego, a dokładnie w dniach 19-21.02.2016r. nasze przestrzenie zdominowali rozśpiewani seniorzy. Stało się tak za sprawą pierwszej w Polsce Akademii Chóralnej Seniora, którą zorganizowaliśmy do spółki z Akademią Muzyczną im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, bydgoskim oddziałem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Seniora oraz nie mniej bydgoskiego oddziału Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. Nieskromnie przyznamy, że Akademia okazała się sukcesem. Te trzy lutowe dni obfitowały w koncerty, dyskusje, panele i warsztaty. Gościliśmy m.in. chóry z Barcelony, czy Gminy Kolbudy. W naszych panelach i dyskusjach brali udział dyrygenci z całej Europy (Czechy, Austria, Hiszpania...). Nie będziemy wymieniać ich tu wszystkich, bo to nie lista obecności. Zamiast tego pozwolimy sobie serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom pierwszej Akademii Seniora, zarówno tym, którzy raczyli nas swymi głosami, jak i tym, którzy z entuzjazmem ich słuchali. Dziękujemy więc i z góry zapraszamy za rok! | galeria zdjęć >> | Pobierz plakat |

W plebiscycie na Osobowość Roku 2015 powiatu gdańskiego w dziedzinie kultury, Tatiana Adamkowicz zajęła ostatecznie 4 miejsce. Gratulujemy Pani Tatianie, a wszystkim, którzy oddali na Nią swój głos serdecznie dziękujemy.

* Miło nam poinformować, że Tatiana Adamkowicz, dyrygentka Chóru Gminy Kolbudy "Camerata Santa Cecilia"  została nominowana do tytułu Osobowość Roku 2015 powiatu gdańskiego w dziedzinie kultury.

Na Panią Tatianę można głosować wysyłając sms o treści OEP. 6 pod numer 72355. Koszt sms wynosi 2.46 z vat.
Szczegóły na stronie serwisu internetowego www.dziennikbaltycki.pl/osobowosc                                                                         
Z góry dziękujemy za wszystkie oddane na panią Tatianę głosy.

10 stycznia 2015r. "Camerata Santa Cecilia" zaśpiewła podczas mszy św. o g.11.00 w kościele p.w. Bożego Ciała w Pręgowie.
6 stycznia 2015r. w Święto Objawienia Pańskiego "Camerata Santa Cecilia" wystąpiła z koncertem kolęd w kościele p.w. św. Floriana
w Kolbudach.
15 listopada 2015r. "Camerata Santa Cecilia" wzięła udział w XII Przeglądzie Chórów Amatorskich Powiatu Gdańskiego ''Listopadowe śpiewanie". Tym razem zespół wykonał pieśni patriotyczne w autorskich aranżacjach znanego jazzmana Cezarego Paciorka. Podczas występu muzyk towarzyszył chórowi prowadzonemu przez Tatianę Adamkowicz grając na akordeonie. Impreza odbyła się w kościele p.w .bł. Michała Kozala.
11 listopada Chór Gminy Kolbudy "Camerata Santa Cecilia" zaśpiewał podczas uroczystej mszy św. w intencji Ojczyzny w kościele p.w. św.Floriana w Kolbudach. Następnie zespół dał koncert pieśni patriotycznych w Gminnym Ośrodku Kultury podczas kolbudzkich obchodów Święta Odzyskania Niepodległości. Z chórem wystąpił Cezary Paciorek, wybitny muzyk jazzowy; akordeonista, pianista, kompozytor, aranżer.
Szczecin Camerata Santa CeciliaPotrójne zwycięstwo Cameraty w Szczecinie.
W dniach 10-11 października 2015r. Chór Gminy Kolbudy "Camerata Santa Cecilia" pod dyrekcją Tatiany Adamkowicz uczestniczył w Międzynarodowych Muzycznych Zmaganiach Seniorów w Szczecinie. Miło nam poinformować, że jury konkursu pod przewodnictwem dyrektor Filharmonii Szczecińskiej, Doroty Serwy przyznało zespołowi I miejsce w kategorii chórów mieszanych, nagrodę za najlepiej wykonaną pieśń a cappella oraz nagrodę specjalną, którą stanowią warsztaty wokalne prowadzone przez wykładowców Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

To kolejny w ostatnich latach sukces konkursowy Cameraty, która ma już na koncie nagrody zdobyte na festiwalach o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej, ale ten, z uwagi na liczbę nagród, niewątpliwie ma charakter spektakularny. Poza udziałem w konkursie zespół dał również koncerty w szczecińskim Muzeum Narodowym i kościele oo. Salezjanów, a także zaśpiewał podczas finałowego koncertu w Filharmonii Szczecińskiej. Wyjazd chóru był współfinansowany ze środków gminy Kolbudy.
| zobacz zdjęcia z konkursu | galerisa zdjęć | wyniki konkursu | prasa o wydarzeniu |
Santa cecilia KresyW niedzielę 6 września 2015r. o g.12.00 Chór Gminy Kolbudy "Camerata Santa Cecilia" zaśpiewał podczas uroczystej mszy świętej w intencji Kresowian w kościele p.w. Trójcy Świętej w Gdańsku. Po mszy odbędzie się koncert pieśni Stanisława Moniuszki. Szczegóły na plakacie.
| pobierz plakat | prasa o wydarzeniu | zaproszenie cz.1 | zaproszenie cz.2 |
Koncert CiepliceChór Camerata Santa Cecilia zaprasza na koncerty w dniach 22-25.08.2015 r. do Krzeszow oraz, Cieplic. Poza tymi głownymi koncertami śpiewać będziemy również na zamku Książ, w świątyni Pokoju w Świdnicy. Wyjazd związany jest z promocją Gminy Kolbudy w związku z otrzymaną dotacją na ten cel. | pobierz plakat 1 | Pobierz plakat 2 |
W niedzielę 14 czerwca Chór Gminy Kolbudy wystąpi na Przeglądzie Chórów Amatorskich w Gościcinie. Impreza organizowana jest w ramach IV Dni Gminy Wejherowo.

WYDARZENIE ARTYSTYCZNE Z UDZIAŁEM CHÓRU!
25 maja 2015r. o g.17.00 Chór Gminy Kolbudy "Camerata Santa Cecilia" wystąpił na koncercie BENEFIS DOJRZAŁOŚCI w Teatrze Muzycznym
w Gdyni. Szczegóły na stronie www.benefisdojrzalosci.pl | zobacz artykuł >> | zobacz zdjęcia >> | Kultura Online artykuł >>

W poniedziałek 4 maja o g.18.00 Chór Gminy Kolbudy "Camerata Santa Cecilia" pod dyrekcją Tatiany Adamkowicz zaśpiewał podczas odpustowej mszy św. w kościele p.w. św. Floriana w Kolbudach.
W niedzielę 15 marca Chór Gminy Kolbudy "Camerata Santa Cecilia" wziął udział w obchodach 70 lecia Cechu Piekarzy i Cukierników w Gdańsku. Uroczystej mszy św. w kościele śś.Piotra i Pawła przewodniczył ks. kanonik Ludwik Kowalski, proboszcz parafii św. Brygidy w Gdańsku. 
Chór "Camerata Santa Cecilia" zaśpiewał w niedzielę, 29 marca 2015r. na mszy św. o g.16.30 w kościele św. Floriana w Kolbudach.
W sobotę 17 stycznia b.r. o g.17.00 Chór Gminy Kolbudy "Camerata Santa Cecilia" pod dyrekcją Tatiany Adamkowicz zaśpiewa w Dworze Artusa w Gdańsku podczas XVII Spotkania Opłatkowego Ruchów i Organizacji Katolickich. Spotkanie połączone będzie z wręczeniem nagród Pro Ecclesia et Populo.
W niedzielę 11 stycznia b.r. o g.11.00 Chór "Camerata Santa Cecilia" pod dyrekcją Tatiany Adamkowicz wystąpi w Pręgowie, w kościele p.w. Bożego Ciała.
6 stycznia 2015r. w uroczystość Objawienie Pańskiego Chór Gminy Kolbudy zaśpiewa podczas mszy św. o g.11.00 w kościele p.w. św. Floriana w Kolbudach. Po mszy odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu zespołu. Serdecznie zapraszamy.
19 grudnia 2014 chór "Camerata Santa Cecilia" wystąpił z koncertem kolęd podczas tradycyjnego spotkania wigilijnego w Urzędzie Gminy w Kolbudach.
Zapraszamy na wyjątkowy koncert! Już w najbliższą sobotę 13 grudnia o g.19.00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury zagrają znakomici muzycy jazzowi: saksofonista Maciej Sikała, akordeonista Cezary Paciorek, kontrabasista Piotr Lemańczyk oraz perkusista Tomasz Łosowski. Wspólnie z jazzmanami wystąpi również Chór Gminy Kolbudy "Camerata Santa Cecilia" pod dyrekcją Tatiany Adamkowicz. Podczas koncertu będzie można usłyszeć premierowe utwory członków zespołu! Szczegóły na plakacie. Wstęp wolny! | >> pobierz plakat | >> informacja prasowa |
23 listopada 2014r, w uroczystość Chrystusa Króla, "Camerata Santa Cecilia" pod dyrekcją Tatiany Adamkowicz zaśpiewa w kościele św. Jana w Gdańsku. Uroczystej mszy św. o g.12.00 przewodniczyć będzie duszpasterz środowisk twórczych, ks.Krzysztof Niedałtowski. Serdecznie zapraszamy.
11 listopada 2014r. w dniu Święta Odzyskania Niepodległości, w kościele p.w.św.Floriana w Kolbudach została odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny, której przewodniczył ks.prałat Józef Nowak. Podczas mszy zaśpiewał Chór Gminy Kolbudy "Camerata Santa Cecilia" pod dyrekcją Tatiany Adamkowicz.
W niedzielę 9 listopada 2014r. Chór Gminy Kolbudy "Camerata Santa Cecilia" zaśpiewała na Przeglądzie Chórów Amatorskich Powiatu Gdańskiego "Listopadowe Śpiewanie". Zespół wystąpił w towarzystwie znanego muzyka jazzowego Cezarego Paciorka wykonując Jego utwory. Przegląd odbywał się w kościele bł. Michała Kozala w Pruszczu Gdańskim. Początek o g.15.00. WSTĘP WOLNY!
Trąbki Wielkie 19 października 2014r. Ponad 200 widzów wysłuchało utworów o treści religijnej poświęconych Papieżowi Polakowi, Janowi Pawłowi II w rocznicę jego śmierci. Wszystkie, wykonywane utwory skomponował Cezary Paciorek, który grał na akordeonie i instrumentach klawiszowych. Obok niego wystąpił saksofonista, Maciej Sikała oraz kontrabasista Piotr Lemańczyk i Adam Golicki na perkusji. Solistką w kilku utworach była Paulina Groochowska. Ale aula należała do chóru i jego dyrygentki, Tatiany Adamkowicz.

   

| zobacz zdjęcia | >> pobierz plakat | >> przeczytaj relację | >> artykuł |

W niedzielę 14 września b.r. Chór Gminy Kolbudy "Camerata Santa Cecilia" wzięła udział w obchodach święta parafialnego w kościele Chrystusa Odkupiciela w Gdańsku - Żabiance. Centralnym punktem obchodów była suma odpustowa o g.12.00 pod przewodnictwem księdza biskupa Leona Dubrawskiego z Ukrainy, ordynariusza diecezji kamieniecko - podolskiej.
W niedzielę, 7 września 2014r. o g. 17.30 odbył się ostatni koncert VII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego w Kolbudach. Podczas koncertu wystąpił m.in. Chór Gminy Kolbudy "Camerata Santa Cecilia". W programie znalazły się utwory Mariana Sawy " Sacris solemnis" oraz "Laudate Dominum". Chórowi towarzyszyła na organach Anna Bednarek. Szczegóły na plakacie. | pobierz plakat |
Camerata na antenie Polskiego Radia
program I W niedzielę, 29 czerwca 2014r. można było usłyszeć Chór Gminy Kolbudy w I programie Polskiego Radia. Okazją był udział zespołu w mszy w kościele Świętego Krzyża w Warszawie, transmitowanej przez Polskie Radio. Nie było to pierwsze doświadczenie chóru związane z udziałem w audycjach radiowych na żywo. W poprzednich latach chór brał już udział w mszach transmitowanych przez Radio Gdańsk (z kościoła św. Elżbiety w Gdańsku oraz kościoła św.Floriana w Kolbudach) Obecność po raz pierwszy, na żywo, na antenie ogólnopolskiej była dla zespołu dużym wydarzenie. Transmisja rozpoczęła się w niedzielę o g.9.00 w I programie Polskiego Radia.

Wyjazd Chóru Gminy Kolbudy Camerata Santa Cecilia był możliwy dzięki otrzymanej dotacji w ramach zadania publicznego "Promocja dorobku kulturalnego Gminy Kolbudy na terenie Rzeczypospolitej Polskiej".
Srebrna Camerata
Drugie miejsce i Srebrny Dyplom w kategorii chórów świeckich otrzymał Chór Gminy Kolbudy „Camerata Santa Cecilia” podczas X Kaszubskiego Festiwalu Muzyki Chóralnej i Regionalnej, jaki odbył się 7 czerwca br. w Żukowie.

W tegorocznym, jubileuszowym, konkursie uczestniczyło 10 zespołów: chór Bursztynowa Nuta z Gdyni, Żeński Chór Kameralny z Gdyni, Chór Żeński „Gaudeamus” z Wejherowa, Męskie Towarzystwo Śpiewacze „Gryf” z Trąbek Wielkich, Katolickie Stowarzyszenie Śpiewacze i Muzyczne im. ks. Józefa Orszulika z Gdańska, chór Laudate Dominum z Gdańska, Chór Mieszany „Symfonia” z Gdyni, chór Rotondo z parafii św. Ojca Pio z Petrelciny z Poznania, chór Camerata Santa Cecila z Kolbud oraz Chór Kameralny 441 Hz, składający się ze studentów i absolwentów Akademii Muzycznej w Gdańsku. Gościnnie wystąpił akademicki Chór Politechniki Gdańskiej pod dyrekcją Mariusza Mroza, pomysłodawcy festiwalu.

Repertuar musiał zawierać utwory zróżnicowane pod względem stylów i epok, z tym że przynajmniej jeden z nich miał być wykonany w języku kaszubskim. Camerata Santa Cecilia, pod kierownictwem Tatiany Adamkowicz, zaprezentowała: XIV-wieczną pieśń maryjną „Gwiazda Morza” ze zbiorów sióstr benedyktynek ze Staniątek w opracowaniu Dawida Kusza OP, „Fiat pax” Andrzeja Koszewskiego, „W sztëczku chleba” Witosławy Frankowskiej, „Mòjë stronë” Jana Trepczyka oraz „Laudate Dominum” Mariana Sawy.

Festiwal zorganizowały Oddział Gdański Polskiego Związku Chórów i Orkiestr (PZChiO) oraz parafia Wniebowzięcia NMP w Żukowie. Chóralnym zmaganiom przyglądało się jury w składzie: prof. dr hab. Waldemar Górski, dyrektor artystyczny gdańskiego PZChiO, prof. Anna Fiebig oraz dr Sławomir Bronk – wszyscy są wykładowcami Akademii Muzycznej w Gdańsku.

   

linki do artykułów o Festiwalu: artykuł 1 | artykuł 2

W czwartek 29 maja br. o godz.18.30 w kolegiacie pw. św. Ignacego Loyoli w Gdańsku księża obchodzący 40-lecie przyjęcia święceń kapłańskich odprawili mszę świętą dziękczynną. Wśród nich był proboszcz parafii pw. św. Floriana w Kolbudach – ksiądz prałat Józef Nowak.

Podczas mszy, której przewodniczł ksiądz arcybiskup Sławoj Leszek Głódź zaśpiewał Chór Gminy Kolbudy „Camerata Santa Cecilia” pod dyrekcją Tatiany Adamkowicz.
Chór Gminy Kolbudy „Camerata Santa Cecilia” na jubileuszowym Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym „Mundus Cantat” w Sopocie.  

Cantat MundusW dniach 20–25 maja 2014r. odbywał się po raz dziesiąty Międzynarodowy Festiwal Chóralny „Mundus Cantat” w Sopocie. Podczas jubileuszowej edycji festiwalu można było usłyszeć najlepsze zespoły chóralne nie tylko z Europy, ale również z Azji i Ameryki. W tym gronie zaprezentował się Chór Gminy Kolbudy „Camerata Santa Cecilia”, laureat IV edycji festiwalu z 2007r.

Zespół wystąpił w dniu oficjalnego otwarcia imprezy (tj. 22 maja 2014r.) na Koncercie Muzyki Polskiej w Kościele Chrystusowym w Sopocie (ul. Obrońców Westerplatte 21). Chórowi towarzyszył znakomity pianista Bogdan Kułakowski. W programie znalazły się pieśni Stanisława Moniuszki, które zostały nagrane przez Cameratę Santa Cecilię i Bogdana Kułakowskiego w 2009 r. Płyta „Pieśni” Stanisława Moniuszki otrzymała honorowy patronat ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bogdana Zdrojewskiego i była prezentowana w I programie Polskiego Radia.

Podczas koncertu można było również usłyszeć Bogdana Kułakowskiego w programie solowym  oraz chór Mundus Cantat pod dyrekcją Wiktorii Batarowskiej, a także chór Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. w Gdańsku pod dyrekcją Anny Wilczewskej.

Chór Gminy Kolbudy „Camerata Santa Cecilia” wystąpił pod kierunkiem Tatiany Adamkowicz.
4 maja 2014r. Chór Gminy Kolbudy zaśpiewał podczas odpustowej mszy św. w kościele św. Floriana w Kolbudach.
W niedzielę, 13 kwietnia o g.11.00 "Camerata Santa Cecilia" zaśpiewała na mszy św. w kościele parafialnym w Kolbudach. Tego samego dnia będzie można było usłyszeć zespół na Przeglądzie Pieśni Wielkopostnych w kościele św. Bartłomieja Apostoła w Mierzeszynie. Początek koncertu o g.15.00. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy! | pobierz plakat |

W niedzielę 19 stycznia o g.11.00 "Camerata" zaśpiewała w kościele parafialnym p.w. Bożego Ciała w Pręgowie.

12 stycznia b.r. Chór Gminy Kolbudy "Camerata Santa Cecilia" wystąpił z koncertem kolęd w gdańskiej kolegiacie p.w. św.Ignacego Loyoli.

zaproszenie6 stycznia 2014r., w Święto Objawienia Pańskiego Chór Gminy Kolbudy zaśpiewał na mszy św. o g.11.00 w kościele p.w. św. Floriana w Kolbudach. Po mszy odbył się koncert kolęd w wykonaniu chóru pod dyrekcją Tatiany Adamkowicz. Tego samego dnia o g.18.00 mieszkańców gminy Kolbudy i okolic, zostali zaproszeni na wspólne kolędowanie do sali Gminnego Ośrodka Kultury w Kolbudach. Szczegóły na plakacie. 

"Camerata Santa Cecilia" wystąpiła na koncercie kolęd 5 stycznia 2014 r. w Sanktuarium Wniebowzięcia NMP w Trąbkach Wielkich. Koncert rozpoczął się o g.15.00.
W niedzielę, 17 listopada b.r. o g.15.00 w kościele p.w. bł. Michała Kozala w Pruszczu Gdańskim odbył się X Festiwal Chórów Powiatu Gdańskiego "Listopadowe Śpiewanie". W imprezie wziął również udział Chór Gminy Kolbudy "Camerata Santa Cecilia" pod dyrekcją Tatiany Adamkowicz. Serdecznie zapraszamy!
Chór Gminy Kolbudy "Camerata Santa Cecilia" zaśpiewał podczas mszy św. z okazji Święta Odzyskania Niepodległości 11 listopada 2013 o g.11.00 w kościele pw. św. Floriana w Kolbudach. Tego samego dnia o g.18.00 zapraszamy na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych do sali Gminnego Ośrodka Kultury w Kolbudach. Wstęp wolny. | pobierz plakat |
Chór Gminy Kolbudy "Camerata Santa Cecilia" wystąpił w niedzielę 27 października 2013 o g.18.00 w kościele pw. św.Jacka w Straszynie.
Swieto ChoralistykiChór Gminy Kolbudy "Camerata Santa Cecilia" wziął udział w uroczystym koncercie z okazji obchodów I Pomorskiego Święta Chóralistyki i 65 -tej rocznicy istnienia gdańskiego oddziału Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. Obchody Święta Chóralistyki rozpoczęły się w sobotę 19 października 2013r. o g.10.00 przed Dworem Artusa w Gdańsku, gdzie zjednoczone chóry wykonały "Gaude Mater Polonia" oraz arię z "Kantaty na uroczysty dzień urodzin Najjaśniejszego i Wielmożnego Księcia i Pana Augusta III" gdańskiego kompozytora J.B.Ch.Freisslicha. Uroczysty koncert odbył się w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im.St. Moniuszki w Gdańsku. Wspólnie z chórem wystąpił znakomity pianista prof.Bogdan Kułakowski. W programie koncertu znalazły się pieśni Stanisława Moniuszki.
| pobierz plakat |
8 września 2013r. "Camerata" zaśpiewała na na koncercie kończącym VI Międzynarodowy
Festiwal Muzyczny w Kolbudach. Wspólnie z chórem wystąpiła Małgorzata Wieland (sopran)
oraz Małgorzata Klorek ( organy). | zdjęcia |

Zobacz relację video ->

W sobotę 16 marca 2013r. o godz. 15.00 "Camerata Santa Cecilia" zaśpiewała podczas mszy św. z okazji 30-lecia istnienia gdańskiego Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza.
W niedzielę 13 stycznia 2013 r." Camerata Santa Cecilia" wystąpiła z koncertem kolęd w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia w Gdańsku.
Chór Gminy Kolbudy "Camerata Santa Cecilia" zaśpiewał w kościele pw. Św. Floriana w Kolbudach z okazji Święta Objawienia Pańskiego 6 stycznia 2013 r. Tego samego dnia o g. 18.00 członkowie chóru spotkali się z mieszkańcami gminy na wspólnym kolędowaniu w sali Gminnego Ośrodka Kultury.
W niedzielę 11 listopada o g.11.00 "Camerata Santa Cecilia" zaśpiewała na uroczystej mszy św. z okazji Narodowego Święta Niepodległości w kościele p.w. św. Floriana w Kolbudach. Tego samego dnia o g.18.00 w Gminnym Ośrodek Kultury w Kolbudach odbył się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych | zdjęcia |
Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Lokalnej KomuKulturka zorganizowało dla mieszkańców gminy Kolbudy spotkanie – Poznaj organizacje pozarządowe – finał projektu „Wespół w zespół” realizowanego w ramach programu „Działaj Lokalnie” VII/2012. 27 października 2012r. w godz. 13.00 – 19.00 w GOK w Kolbudach , ul . Staromłyńska 1 | pobierz plakat | zdjęcia |

W niedzielę 7 października 2012r. Chór "Camerata Santa Cecilia" wystąpił w kościele parafialnym w Przywidzu. Okazją do występu był odbywający się tam odpust parafialny. Po mszy chór wykonał program złożony z pieśni St. Moniuszki. Chórowi akompaniowała Aleksandra Andrearczyk.
W styczniu 2012r. "Camerata Santa Cecilia" wystąpiła z programem kolędowym w Kolbudach w kościele św.Floriana (6 stycznia) oraz w Gdańsku, w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP (8 stycznia). W dniu 14 stycznia Chór Gminy Kolbudy"Camerata Santa Cecilia" zaśpiewał na Opłatku Wileńskim w Urzędzie Miasta w Sopocie. Spotkanie zorganizowane zostało przez p. Bożenę Kisiel, prezes Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej. Gościem honorowym był abp Tadeusz Gocłowski.
zaproszenieWójt Gminy Kolbudy i Stowarzyszenie Miłośników Muzyki w Kolbudach i Chór Gminy Kolbudy "Camerata Santa Cecilia" zapraszają na wspólne śpiewanie kolęd 6 stycznia 2012 o g.18.00
do sali Gminnego Ośrodka Kultury w Kolbudach ul. Staromłyńska 1

WSTĘP WOLNY | pobierz plakat
Polskie Radio zauważyło płytę chóru z Kolbud
Nagrana przez Chór Gminy Kolbudy "Camerata Santa Cecilia" płyta z pieśniami Stanisława Moniuszki doczekała się prezentacji na antenie I Programu Polskiego Radia. Uwagę na to wydawnictwo zwrócił znany śpiewak i wieloletni dyrektor Teatru Wielkiego w Łodzi, Kazimierz Kowalski, który zarazem jest prezenterem radiowym i telewizyjnym. W prowadzonej przez siebie audycji na antenie I programu Polskiego Radia, już kilkakrotnie emitował utwory z płyty kolbudzkiego chóru.Spotkały się one z życzliwym przyjęciem słuchaczy.Szczególnie przypadła im do gustupolskie radio program 1 "Pieśń wieczorna". Przypomnijmy, że płyta została wydana ub.r. ze środków finansowych Gminy Kolbudy. Patronat nad nią objął minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski. W nagraniu, oprócz chóru, udział wziął pianista, rektor Akademii Muzycznej w Gdańsku, Bogdan Kułakowski. | więcej >>
Koncert z duszą
Osiem zespołów wystąpiło podczas Festiwalu Chórów Powiatu Gdańskiego "Listopadowe śpiewanie".
Stowarzyszenie Przyjaciół Pruszcza Gdańskiego i Okolicznych Gmin oraz parafia bł. Michała Kozala w Pruszczu Gd. zorganizowały kolejny Festiwal Chórów Powiatu Gdańskiego "Listopadowe śpiewanie". W tym roku przegląd był poświęcony pamięci Stanisława Kwiatkowskiego - organisty, dyrygenta, pedagoga, kompozytora. Przez 29 lat prowadził oprawę muzyczną mszy radiowej w kościele św. Elżbiety w Gdańsku. Na przeglądzie była obecna jego żona. W przeglądzie udział wzięły - Chór Kozal z parafii pw. Błogosławionego Michała Kozala w Pruszczu Gdańskim, Chór Camerata Santa Cecilia z Kolbud, Chór parafii pw. Niepokalanego Serca Maryi w Wiślinie, Chór Soli Deo z parafii pw. Św. Faustyny Kowalskiej w Rotmance, Chór Cantata z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pszczółkach, Chór Męski Bel Canto z Trąbek Wielkich, Chór Męski Bel Canto, Chór Adoremus z parafii pw. Św. Jacka ze Straszyna. Gościem specjalnym była Urszula Borzdyńska, wieloletnia solistka Teatru Wielkiego w Warszawie.

tekst: Joanna Łabasiewicz

W niedzielę 13 listopada 2011 r. "Camerata Santa Cecilia" wystąpi na VIII Przeglądzie Chórów Amatorskich Powiatu Gdańskiego w Pruszczu Gdańskim
Camerata Santa Cecilia zaśpiewa na uroczystej mszy świętej z okazji Narodowego Święta Niepodległości w piątek 11 listopada 2011r. o godz. 11.00 w kościele p.w. św. Floriana w Kolbudach.
Tego samego dnia w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Kolbudach o g.18.00 odbędzie się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, na które wszystkich chętnych zaprasza Chór "Camerata Santa Cecilia" i Stowarzyszenie Miłośników Muzyki w Kolbudach.
 
WSTĘP WOLNY | pobierz plakat | przeczytaj relację |
Zachwycili Wiedeń | zdjęcia

Chór Gminy Kolbudy Camerata Santa Cecilia zakończył sezon artystyczny występami w stolicy Austrii

Tradycją zespołu są przedwakacyjne wyjazdy zagraniczne, będące formą nagrody od samorządu za miesiące ciężkiej pracy. W tym roku śpiewacy wyruszyli do Wiednia, miasta Straussa i Mozarta, Haydna i Beethovena. Wyjazd udał się znakomicie. Zespół zaśpiewał w Polskiej Misji Katolickiej w kościele Krzyża Świętego, w kościele św. Józefa na Kahlenbergu oraz na deskach Opery Wiedeńskiej. Co ciekawe, w tym ostatnim miejscu występ nie był zaplanowany, lecz chórzyści - uskrzydleni jego wyjątkowym klimatem - zaśpiewali spontanicznie, budząc niemałe zainteresowanie.
W trakcie koncertów chór Camerata Santa Cecilia wykonywał utwory kaszubskie oraz pieśni Stanisława Moniuszki, które znalazły się na debiutanckiej płycie zespołu.
Występy kolbudzkich śpiewaków często są nagradzane owacją na stojąco. Tak też było podczas koncertów w Wiedniu.

Joanna Łabasiewicz

ZAPROSZENIE NA KONCERT W niedzielę 17 kwietnia o g.19.00 w kościele p.w. św. Floriana w Kolbudach odbędzie się Koncert Wielkopostny dedykowany papieżowi Janowi Pawłowi II. Wykonawcy: Maciej Sikała - saksofon, Chór Gminy Kolbudy "Camerata Santa Cecilia" pod dyrekcją Tatiany Adamkowicz, Teksty z Pisma Świętego czyta Zbigniew Jankowski; WSTĘP WOLNY | Pobierz plakat | przeczytaj artykuł >>
Organizatorzy: Stowarzyszenie Miłośników Muzyki w Kolbudach, Parafia p.w.św.Floriana w Kolbudach, Urząd Gminy w Kolbudach Kolbudy
Patroni medialni:

Dziennik Bałtycki Gość Niedzielny Radio PlusWrota PomorzaTVT
6 stycznia 2011r. "Camerata Santa Cacilia" zaśpiewała z okazji Święta Trzech Króli w Kolbudach | zdjęcia
21 listopada 2010r. "Camerata Santa Cacilia" zaśpiewała dla studentów i wykładowców Uniwersytetu Medycznego w kościele p.w.Matki Bożej Częstochowskiej w Gdańsku,zaś 28 listopada chór mogli usłyszeć mieszkańcy Trąbek Wielkich. W programie obu koncertów znalazły się pieśni Stanisława Moniuszki.
26 czerwca 2010r. chór Camerata Santa Cecilia zaśpiewał w Bazylice Metropolitalnej p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Lwowie na mszy świętej z okazji 60 rocznicy święceń kapłańskich kardynała Mariana Jaworskiego. Camerata wystąpiła również w niedzielę 27 czerwca podczas mszy świętej o g.13.00, a także dała koncert po jej zakończeniu. W programie koncertu znalazły się utwory z wydanej niedawno przez chór płyty z Pieśniami St. Moniuszki.
W niedzielę 23 maja 2010r. o g.13.00 "Camerata Santa Cecilia" zaśpiewała w kościele pw. Świętej Trójcy w Gdyni Dąbrowie.
Z okazji nagrania przez nasz chór płyty z Pieśniami Stanisława Moniuszki w sobotę 29 maja 2010r. o g.19.30 w kościele św.Floriana w Kolbudach odbył się Koncert Muzyki Polskiej, w którym razem z chórem wystąpił rektor Akademii Muzycznej w Gdańsku prof. Bogdan Kułakowski.
W programie koncertu znalazły się utwory Fryderyka Chopina i Pieśni Stanisława Moniuszki w opracowaniu na chór i fortepian. Patronat honorowy nad płytą i koncertami ją promującymi objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski.
Koncert poprowadził Andrzej Zawilski z Akademii Muzycznej w Gdańsku. | zdjęcia | Pobierz Plakat
W dniu 4 maja 2010r. w uroczystość św. Floriana Chór "Camerta Santa Cecilia" zaśpiewał na mszy św. odpustowej w kościele parafialnym w Kolbudach.
Chor Santa Cecilia wydał płytę z pieśniami Stanisława Moniuszki | więcej >> | zdjęcia
31 stycznia 2010r. chór zaśpiewał w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na gdańskiej Żabiance.
24 stycznia 2010r. Camerata Santa Cecilia wystąpiła z koncertem kolęd dla mieszkańców Kolbud.
Chór Gminy Kolbudy "Camerata Santa Cecilia" dołączył do grona laureatów nagrody Pro Ecclesia et Populo. Zespół otrzymał jąza udział w życiu muzycznym i kulturalnym regionu gdańskiego, szerzenie kultury śpiewaczej, koncerty w Polsce i poza jej granicami.
Uroczystość wręczenia wyróżnienia, przyznawanego przez Radę Koordynacyjną Gdańskich Stowarzyszeń Katolickich, odbyła się 9 stycznia 2010 w Dworze Artusa w Gdańsku. Udział w niej wzięli m.in. senator Antoni Szymański, radny Sejmiku Województwa Pomorskiego Jan Klawiter, prezes Wspólnoty Polskiej Maciej Płażyński oraz metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź, który nie tylko pogratulował chórowi owocnej działalności, lecz także zaprosił do występu w Katedrze Oliwskiej. | więcej >> | zdjęcia
Najbliższy występ chóru odbędzie się 6 stycznia 2010r. w kościele św.Floriana w Kolbudach o godz. 18.00.
Chór Gminy Kolbudy "Camerata Santa Cecilia" życzy wszystkim swoim przyjaciołom, sympatykom i darczyńcom pięknych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym roku 2010.
W niedzielę 22 listopada 2009r. w uroczystość Chrystusa Króla oraz dzień wspomnienia świętej Cecylii Chór Gminy Kolbudy "Camerata Santa Cecilia" wystąpił w kościele św. Floriana w Kolbudach.
W dniu 15 listopada 2009r. w kościele bł. Michała Kozala w Pruszczu Gdańskim odbył się VI Przegląd Chórów Amatorskich Powiatu Gdańskiego "Listopadowe śpiewanie". W przeglądzie wziął udział Chór Gminy Kolbudy "Camerata Santa Cecilia". | zdjęcia
Camerata Santa Cecilia przygotowuje się do nagrania pierwszej w swej karierze płyty. Propozycja przedsięwzięcia padła od samego rektora Akademii Muzycznej w Gdańsku, prof. Bogdana Kułakowskiego.
W dniu 11 listopada 2009r. z okazji Święta Odzyskania Niepodległości "Camerata Santa Cecilia" zaśpiewała na uroczystej mszy świętej w kościele
W niedzielę 4 października 2009r. odbyły się w Lesie Piaśnickim obchody 70 rocznicy zbrodni, dokonanej w tym miejscu przez hitlerowców. W uroczystościach wziął udział premier Donald Tusk, a mszę św. odprawił metropolita gdański, ks. Sławoj Leszek Głódź. | więcej >> | zdjęcia